مقالات

پارچه مانتو - فروشگاه مانتو لوکس

چطور از کیفیت پارچه مانتو مطمئن شویم؟

پارچه مانتو یی چی بخرم؟ چطور از کیفیت پارچه مانتویی که می خرم مطمئن باشم؟ اینها دغدغه خانم ها وقت خرید مانتوست زیرا مانتو از آن دسته لباسهایی است که در همه مکانها مورد استفاده قرار می گیرد و با توجه به تورم بالای سالهای اخیر و بالا رفتن قیمت منسوجات و البسه لزوم انتخاب و خرید یک مانتو مناسب بیشتر احساس می شود.

شاید برخی مانتوها ظاهر زیبایی داشته باشند ولی کیفیت لازم را ندارند. در این مقاله یاد می گیریم چطور از کیفیت پارچه مانتو مطمئن شویم و مانتوی خوبی بخریم.

تشخیص جنس پارچه مانتو

برای تشخیص جنس پارچه مانتو باید اول الیاف آن را بشناسیم. دو نوع الیاف وجود دارد طبیعی و مصنوعی.

الیاف طبیعی

پارچه هایی که الیاف خالص یا طبیعی دارند از جنس کتان، پنبه، ابریشم، نخ یا پشم هستند. این پارچه ها از موادی تشکیل شده اند که از طبیعت استخراج می شوند مثلا از ساقه گیاه کتان برای پارچه کتانی و از پشم گوسفند برای تولید پارچه پشمی استفاده میشود.

الیاف مصنوعی

این الیاف از مواد طبیعی نبوده و ساخته دست بشر است. این پارچه ها شامل استات، نایلون، ریون و … است.

پیشنهاد می کنیم مقاله 10 انتخاب برای خرید مانتو تابستانی جدید را مطالعه نمایید.

پارچه مانتو- کیفیت

روشهای تشخیص مرغوب بودن پارچه مانتو

روشهای متعددی برای تشخیص مرغوب بودن پارچه مانتو وجود دارد که بعضی از مهمترین آن عبارتند از:

1- پارچه را مقابل نور آفتاب قرار دهید: هر چه پارچه ضخیم تر باشد نور را به سختی از خود عبور میدهد و مرغوبیت آن و تراکمش بیشتر است.

2- پارچه را مچاله کنید: اگر قصد خرید یک مانتوی نخی برای تابستان را دارید مقداری از آن را در دست مچاله کرده و بعد از رها کردن میزان چروک آن را بررسی کنید.

اگر پس از رها کردن پارچه خیلی چروک و مچاله شده باشد جنسش نخ خالص نیست. معمولا برای حفظ شکل این پارچه ها مواد خاصی به آنها اضافه میکنند که با چندین بار شستشو کیفیت خود را از دست می دهد.

3- به درجه اتوی پارچه توجه کنید: در لیبل داخل لباس که درجه حرارت اتو ذکر شده پارچه هایی که جنس ضعیف و بی کیفیت دارند درجه حرارت پایین تری برای اتو کردن توصیه شده است تا پارچه آسیب نبیند. هر چه این درجه پایین تر باشد کیفیت کمتر است.

انواع درجه می تواند نشان دهنده مرغوبیت پارچه باشد.

  • درجه ضعیف: پارچه هایی مثل پلی استر، ژرسه، فلامت باید با درجه ضعیف اتو حرارت داده شوند.
  • درجه 2 ابریشم مصنوعی: این درجه برای الیاف مصنوعی است که رشته های طبیعی دارند مثل ترگال و تترون.
  • درجه 3 تریلین لئوناردو: این درجه برای پارچه های ابریشمی است که می توان به شیفون، ساتن، کرپ و ارگانزا اشاره کرد.

4- پارچه را بکشید: قسمتی از پارچه مانتو را از دو سمت مخالف بکشید و رها کنید. اگر پس از رها شدن به حالت خود برگشت کیفیت خوبی دارد ولی اگر کمی تغییر حالت داد کیفیت ندارد. همچنین در مورد درزها هم این تست را انجام دهید اگر درزها پس از کشیدن شل شدند و از هم فاصله گرفتند کیفیت پارچه و دوخت جالب نیست.

5- به تطابق تار و پود در پارچه دقت کنید: در هنگام خرید مانتو الگوی تار و پود و رنگهای پارچه آن را نیز در نظر بگیرید. اگر الگو در تمام قسمتها با هم منطبق نبود و یا نظم خاصی نداشت احتمالا کیفیت پایین دارد.

همین طور مشاهده رنگهای اضافی در پارچه هم نشان دهنده نامرغوب بودن پارچه و ترجیح کمیت بر کیفیت توسط شرکت تولیدکننده پارچه است.

مطالعه مقاله شست و شوی مانتوهای اداری به شما پیشنهاد می شود. 

پارچه مانتو- جنس پارچه

6- به لطافت پارچه مانتو دقت کنید: از روشهای ساده تشخیص جنس پارچه مانتو لمس فیزیکی با دست است. پارچه های الیاف مصنوعی و پلی استر حالت خشک و لیزی دارند ولی پارچه های الیاف پنبه ای و طبیعی بافت و لطافت منحصر به فرد دارند که با لمس کردن کاملا احساس خواهید کرد.

7- سجاف های مانتو: سجافهای مانتو باید به اندازه کافی پهن باشند. اگر مانتویی که می خواهید بخرید فقط سر دوزی شده و از سجاف در آن استفاده نشده از خرید مانتو خودداری کنید زیرا این گونه مانتوها در اثر شستشو بدحالت شده و حالت اولیه را در تن حفظ نمی کنند.

8- دقت به زیپ ها: برای مانتوهایی که زیپ دار هستند دقت کنید زیپها با هم هماهنگ و هم اندازه باشند. همچنین لبه زیپ با لبه بالای مانتو در یک سطح بوده و کوتاهتر نباشد و همین طور رنگ زیپ با رنگ پارچه همخوانی داشته باشد.

9- نوع پارچه مانتو : اگرچه پارچه هایی نظیر ابریشم، پشم و نخ طبیعی هستند و طول عمر بالا و دوام بیشتری نسبت به پارچه هایی که با الیاف مصنوعی تهیه شده اند دارند ولی پارچه های صد درصد نخی بعد از یک بار شستشو بلافاصله مچاله و چروک می شوند و اصطلاحا آب می روند.

در این مورد توصیه می شود پارچه مانتو را جوری انتخاب کنید که 5 تا 30 درصد الیاف مصنوعی در آنها به کار رفته باشد.

10- توجه به دکمه ها و جادکمه ها: دوخت دکمه ها و جا دکمه ها را مورد توجه قرار دهید که باکیفیت کار شده باشند زیرا در اثر استفاده زیاد و باز و بسته شدن جا دکمه ها حالت خود را از دست نداده و دکمه ها نیز شکسته نشوند.

11- دقت به رنگ نخ مانتو: دقت کنید که پارچه مانتو با رنگ نخ هایی که در دوخت آن استفاده شده همرنگ باشد زیرا اگر این مورد رعایت نشده باشد نشان از بی دقتی خیاط و دوخته شدن لباس با کمترین میزان دقت و توجه و کیفیت دارد.

مقاله پیشنهادی: مزایای خرید اینترنتی مانتو

پارچه مانتو- مجلسی

پرکاربردترین پارچه ها در دوخت مانتو

مانتو با جنس پارچه ساتن:

مانتو با جنس ساتن در رنگهای زیبا و متنوع موجود هستند و این نوع پارچه در مانتوهای مجلسی بیشتر کاربرد دارد ولی در مانتوهای اداری و رسمی چندان مورد استفاده قرار نمی گیرد. این پارچه اگر با کرپ همراه شود چشمگیرتر و زیباتر می شود و طرفداران بیشتری هم دارد.

مانتو با جنس پارچه فیونا:

اگر مانتو با این جنس پارچه دوخته شود در اغلب مکانها قابل استفاده است و بدلیل طول عمر بالایی که دارد برای مانتوهای اداری هم مناسب است. همچنین در مانتوهای مجلسی هم به دلیل خوش استایل نشان دادن بدن کاربرد بسیاری دارد.

مانتو با جنس پارچه ابریشم:

از شیک ترین و خاص ترین نوع مانتوهاست و گرانترین پارچه مانتویی محسوب می شود. از این نوع مانتوها در مجالس و جشنهای لاکچری و مجلل استفاده می شود.

مانتو با جنس پارچه ریون:

پارچه ریون از پرطرفدارترین پارچه مانتویی ها بین خانمهاست. بیشتر مانتوهای جذاب و زیبا را میتوان از این نوع پارچه تهیه کرد. این نوع مانتوها بسیار لطیف و انعطاف پذیر بوده و تنوع رنگ بالایی هم دارند و بسیار پرفروش هستند.

خرید مانتو از فروشگاه مانتو لوکس

فروشگاه مانتو لوکس، به عنوان تولید کننده و عرضه کننده انواع مانتوهای مجلسی، تابستانی و زمستانی و لباس مجلسی است که ارسال به تمام شهرهای ایران رایگان انجام می‌شود.

همچنین با انجام خرید اول شما 10 درصد تخفیف خواهید گرفت و در صورت خرید اینترنتی یک ماسک ست هدیه خواهید گرفت.

برای سفارش و دریافت مشاوره برای خرید می‌توانید روی لینک زیر کلیک کنید تا بهترین انتخاب را در زمینه خرید مانتو در انواع مختلف داشته باشید.

مطالب مرتبط :

محصولات مرتبط :

1 نظر در “چطور از کیفیت پارچه مانتو مطمئن شویم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای خبرنامه ما ثبت نام کنید

برای همه اخبار مربوط به آخرین ورودی‌های ما ثبت‌نام کنید و یک خرید انحصاری دسترسی اولیه دریافت کنید.