مقالات

خانم های ریزنقش- مانتو لوکس

30 نکته انتخاب مانتو برای خانم های ریز نقش

خانم های ریز نقش برای انتخاب لباس مناسب باید علاوه بر توجه به رنگ پوست و فرم اندام به قد خود نیز توجه کنند تا بتوانند ظاهری شیک داشته باشد. انتخاب مدل مانتو در خانم های ریز نقش و کوتاه قد با خانم های بلند قد متفاوت است و هر خانمی بهتر است با توجه به اندازه قد خود به انتخاب پوشش مناسب بپردازد تا اندام و ظاهرش بهتر به نظر برسد.

اگر جزء خانم های ریز نقش و کوتاه قد هستید خواندن این مقاله را از دست ندهید.

تعریف افراد ریز نقش و کوتاه قد

افرادی که لاغر هستند، استخوان بندی ریزی دارند و قدشان از 160 سانتی متر کوتاه تر است در عرف آدم های ریز نقش به حساب می آیند.

این افراد اصلا نباید سمت لباس هایی بروند که حتی چند سانتی متر یا یک سایز برایشان بزرگ یا کوچک باشد زیرا اگر لباسهایی با سایز بزرگ به تن کنند کوتاهتر و لاغرتر به نظر رسیده و بسیار ضعیف و نحیف به نظر می رسند.

نکات کلیدی برای انتخاب مانتو برای خانم های ریز نقش  

1. انتخاب بلندی مانتو با قد شما رابطه عکس دارد. یعنی اگر قد شما کوتاه است از پوشیدن مانتوهای کوتاه خودداری کنید زیرا قد را کوتاه تر از آنچه هست نشان می دهد.

2. خانم های ریز نقش نباید مانتوهای کلوش و گشاد انتخاب کنند زیرا آن ها را چاق و کوتاه نشان میدهد. مانتوهای چروک هم برای این دسته اصلا مناسب نیست.

3. مانتوهای ساده که قالب تن هستند و کمی تنگ انتخاب مناسب تری برای افراد ریزنقش است.

4. خانم های ریز نقش نباید از مانتوهای خیلی بلند استفاده کنند زیرا کوتاهی آنها بیشتر دیده می شود بلکه مانتوهای زیر زانو یا تا زانو انتخاب مناسب تری است.

پیشنهاد می کنیم مطلب بایدها و نبایدها در مورد انتخاب مانتو دانشجویی را هم مطالعه کنید.

خانم های ریزنقش- کتی

5. وجود اکسسوری های حجیم و بزرگ نظیر کمربند و یا طرحهای درشت روی لباس فرد را کوتاهتر و ریز نقش تر نشان می دهد.

6. اگر مایل به خرید مانتو چهارخانه هستید چهارخانه های ریزتر را انتخاب کنید زیرا چهارخانه درشت مانند طرح های درشت قد را کوتاهتر نشان می دهد.

7. مانتوهایی که فیت تن هستند فرد را بلندتر نشان داده و برعکس مانتوهای اورسایز و گشاد قد را کوتاه تر نشان می دهند.

8. کت و شلوارهای هم رنگ قد فرد را بلندتر نشان می دهند.

9. استفاده از مانتو بلند در کنار شال و شلوار همرنگ یا طیف رنگی مانتو قد را بلندتر نشان می دهد.

10. استفاده از رنگهای تیره فرد را باریکتر و بلندتر نشان می دهد.

11. مانتوهای بلند و گشاد فرد را کوتاه قد تر از آنچه هست نشان می دهد و اصلا انتخاب مناسبی برای افراد ریزنقش نیست.

12. افراد کوتاه قد مانتوهایی که کمی چسبان هستند و یا فیت بدن هستند انتخاب مناسبی برای آنهاست زیرا خطوط بدن برجسته تر شده و فرد را باریکتر و بلندتر نشان می دهد.

13. مانتوهای با طرح های برجسته و شلوغ فرد را کوتاه تر نشان می دهند. مانتوهایی که ظرافت در طرح و سبک دارند مناسب این افراد است.

14. استفاده از مانتوهایی که برشهای عمودی دارند استایل فرد را بلندتر و کشیده تر نشان می دهد. سارافون های راه راه انتخاب مناسبی برای خانم های ریز نقش است.

15. بهترین مدل کمربند برای مانتوی خانم های ریز نقش و کوتاه قد کمربندهای ظریف و باریکی است که هم رنگ مانتو باشند. استفاده از کمربندهای پهن قد فرد را کوتاهتر و او را چاق تر نشان می دهد.

16. اگر از مانتوهای جلو باز استفاده می شود فرد می تواند از کمربند باریک روی دامن یا پیراهن یا شلوار خود استفاده کند.

17. هر چه کمربند بالاتر بسته شود پاها بلندتر دیده می شود و در نتیجه قد فرد بلندتر دیده می شود.

18. مانتوهای با رنگ های تیره نظیر مشکی، سبز تیره و آبی تیره، سرمه ای و … می تواند قد را بلندتر نشان دهد.

19. استفاده از مانتو با راه راه های عمودی باریک قد را بلندتر نشان می دهد پس خانم های ریز نقش و کوتاه قد می توانند این نوع مانتوها را برای بلند دیده شدن قد بپوشند.

به شما خواندن این مطلب را پیشنهاد میکنیم : انتخاب مناسب ترین مانتو

خانم های ریزنقش- پیراهن

20. استفاده از شالها و روسری های بلند روی مانتو های نسبتا بلند باعث می شود که قد فرد بلندتر به نظر برسد. روسریهای بلند با تعادل ایجاد کردن بین پایین تنه و بالاتنه باعث بلندتر دیده شدن قد فرد می شوند.

21. در انتخاب شال و روسری می توان به انتخاب رنگی پرداخت که یکی از ویژگیهای صورت فرد مثل رنگ چشمها یا رنگ رژ لب را برجسته کند مثلا اگر فرد چشمهای آبی یا سبز دارد پوشیدن شال آبی یا سبز این ویژگی را پررنگ تر می کند و توجه از سایر نقاط برداشته می شود.

22. در انتخاب کفش برای خانم های ریز نقش و کوتاه قد کفش های پاشنه بلند و نوک تیز مناسب است تا قد را بلندتر نشان دهد.

23. بلندی شلوار برای خانم های ریز نقش و کوتاه قد بهتر است تا مچ باشد تا قد کشیده تر نشان داده شود. از جمله شلوارهای مناسب این افراد شلوارهای دمپا گشاد، فاق بلند و یا راسته است.

24. پوشیدن شلوارهای مام استایل قد فرد را کوتاهتر نشان می دهد و استفاده از آنها توصیه نمی شود.

25. استفاده از کیف های بزرگ فرد را ریز نقش تر نشان می دهد پس برای خانم های ریز نقش استفاده از کیف های ظریف و کوچک انتخاب مناسب تری است.

26. در استفاده از زیورآلات هم استفاده از زیورآلات ظریف و کوچک پیشنهاد می شود.

27. استفاده از کت های کوتاه که تا بالای ران یا روی ران باشد برای خانم های ریز نقش بسیار مناسب است. از پوشیدن مدلهایی که اندام را مانند جعبه یکدست نشان دهد خودداری کنید.

28. استفاده از شلوارهایی که از بالا و کمر تنگ باشد و زانو به پایین گشادتر بشوند بسیار شیک و مناسب خانم های کوتاه قد است.

29. شلوارهای کوتاه که تا بالای قوزک پا یا تا ماهیچه ساق پا است برای خانم های کوتاه قد انتخاب خوبی نیست.

30. شلوارهای بلند که لبه شلوار بالای پاشنه کفش را بپوشاند بهترین گزینه برای ست کردن با مانتوهای تا زانو برای خانم های ریز نقش است. شلوارهای فاق بلند که کمر بلندی دارند و لباس هایی که در قسمت بالا کمردار هستند پاها را کشیده تر و قد را بلندتر نشان می دهند.

خرید مانتو از فروشگاه مانتو لوکس

فروشگاه مانتو لوکس، به عنوان تولید کننده و عرضه کننده انواع مانتوهای مجلسی، تابستانی و زمستانی و لباس مجلسی است که ارسال به تمام شهرهای ایران رایگان انجام می‌شود.

همچنین با انجام خرید اول شما 10 درصد تخفیف خواهید گرفت و در صورت خرید اینترنتی یک ماسک ست هدیه خواهید گرفت.

برای سفارش و دریافت مشاوره برای خرید می‌توانید روی لینک زیر کلیک کنید تا بهترین انتخاب را در زمینه خرید مانتو در انواع مختلف داشته باشید.

مطالب مرتبط :

محصولات مرتبط :

یک فکر در مورد “30 نکته انتخاب مانتو برای خانم های ریز نقش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای خبرنامه ما ثبت نام کنید

برای همه اخبار مربوط به آخرین ورودی‌های ما ثبت‌نام کنید و یک خرید انحصاری دسترسی اولیه دریافت کنید.